S.S.S.

 • Yasal Müzik Yayını

 • Nasıl yasal müzik yayını yapabilirim?

  Halka açık alanlarda müzik yayını yapabilmek için eser üzerinde hak sahibi olan müzik meslek birlikleri ile anlaşma yapılması gerekir. MESAM, MSG, MÜ-YAP ve MÜYORBİR müzik meslek birliklerine müzik yayın lisansıyla ilgili başvurulabilirsiniz. Bu konuda tüm müsterilerimize ücretsiz olarak hukuki destek veriyoruz.

 • Lisans ödemesi yapmadan müzik yayını yapamaz mıyım? Yaparsam ne olur?

  Müzik yayını yapmak için müzik meslek birliklerinin belirlediği bedeller ödenmesi gerekir. Telif hakkı bedellerinin ödenmemesi durumunda, korsanlık suçu işlenmiş sayılmakta, şahıslara ya da kurumlara para cezaları ile birlikte 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezaları verilmekte, ayrıca yurt dışına çıkış yasağı gibi ek yaptırım da uygulanmaktadır. Son yıllarda kamuya açık alanlarda müzik yayın ihlallerinin tespiti için yapılan denetimler de süratle artmaktadır.

 • Müzik meslek birliklerine bildirmemiz gereken müzik listesi raporlarını siz hazırlıyor musunuz?

  Müzik meslek birliklerine, dönemsel olarak bildirilmesi gereken müzik listesi raporlarını hazırlayıp gönderiyoruz.

 • Müzik yayın lisansı konusunda farklı çözümler sunabiliyor musunuz?

  Türkiye’deki müzik meslek birliklerine ait olmayan, doğrudan lisanslama metoduyla yurt dışından aldığımız çeşitli müzik kataloglarından popüler olmayan içerikleri sunabiliyoruz. Bu eserlerin kullanımı için gerekli telif hakları ve içerik bedellerinin ödemeleri SMG tarafından yapılıyor. Bu müzik kataloglarını kullandığınızda lisans, içerik, yönetim gibi tüm işlemlerin tek noktadan yönetilmesi ve daha ekonomik bütçelerle gerçekleşmesi konusunda fayda sağlayabilirsiniz.

 • Sağlayacağınız müziklerin yasal olduğunu nasıl anlayacağım?

  Markanıza ait her lokasyon için yurt dışına lisans bildirimi yapılır. Yurt dışından lokasyona özel bir sertifika sağlanır. Şirket ile yapılan sözleşme ve verilen bu sertifika yayınımızın yasal olduğunu ispatlamak için yeterli belgelerdir.